Kimler e-Serbest Meslek Makbuzu Uygulamasına Geçebilir?

Serbest muhasebeci mali müşavir, avukat,  diş hekimi, veteriner hekim, mimar, doktor, mühendis, müşavir, senarist, yeminli mali müşavir, danışman, ressam, yazar, bestekar, kimyager, serbest öğretmen, sağlık memuru, artist, menajer,  yönetmen, rehber vb. serbest meslek erbabları istemeleri halinde hemen e-Serbest Meslek Makbuzu kullanabilir.

01/01/2018 tarihi itibariyle dileyen serbest meslek erbapları uygulamaya dahil olarak mesleki faaliyetlerine ilişkin tahsilatları için kağıt ortamda düzenlemiş oldukları Serbest Meslek Makbuzunu elektronik belge olarak elektronik ortamda düzenleyebilir, muhatabının talebi doğrultusunda elektronik veya kağıt ortamda iletilebilir, elektronik ortamda muhafaza edip Gelir İdaresi Başkanlığı’na elektronik ortamda raporlayabilirler.

 

 

 

e-İmzanızın Olması Yeterli…

Zaten bir e-İmzanız var ise hemen sistemi kullanabilirsiniz. e-İmza üzerinden yapacağımız aktivasyon ile hemen sistemi kullanmaya başlıyorsunuz. Uzaktan bağlantı yolu ile tüm işlemlerinizi hemen tamamlıyoruz.

100 ₺’den başlayan fiyatlarla… Ekstra bir maliyetiniz olmadan…

Hizmet fiyatlarımız İçin tıklayınız

Elektronik Makbuz Nasıl Düzenlenir?

Size sağladığımız kullanıcı adı ve şifre ile her zaman her yerden erişim yapabilir, e-Makbuz düzenleyebilir, düzenlediğiniz makbuzlara her zaman erişebilirsiniz.

 

e-SMM Uygulamasına Başvuru İçin Tıklayınız

İlgili konular