adi-ortaklık-mali-mühür başvurusu

Adi Ortaklık Mali Mühür Başvurusu

Adi Ortaklık Mükellefleri için online başvuru yöntemiyle mali mühür temin edilememekte olup, Adi Ortaklık Mükelleflerinin Mali Mühür temini için bazı belgeleri Gelir İdaresi Başkanlığı’na kargo ile göndermeleri gerekmektedir. Ardından Başkanlık bu bilgileri teyid ederek Kamu SM ile irtibata geçip Adi Ortaklık Mali Mührünün üretilmesi için devreye girmektedir. Ödeme yapılmasının akabinde de mali mühür üretilerek Adi Ortaklık Mükellefinin resmi adresine kargo ile gönderilmektedir.

Ad Ortaklık Mükellefleri için süreçler farklı olduğundan aşağıdaki adımlar üzerinden mali mühür almanız gerekmektedir.

Adi ortaklıkların mali mühür başvurusu için gönderilecek belgeler:

  1. Mali Mühür Başvuru Formu ve Taahhütnamesinin doldurulmuş hali (imzalı, kaşeli), (http://www.ebelge.gov.tr/dosyalar/efaturabasvuru/MaliMuhurBasvuruFormuVeTaahhutnamesi.docx [^])
  2. “Elektronik Mali Mühür Sertifika Sahibi Taahhütnamesi” nin imzalı aslı, (http://www.ebelge.gov.tr/dosyalar/efaturabasvuru/ElektronikMaliMuhurSertifikaSahibiTaahhutnamesi.pdf [^])
  3. Adi Ortaklık Sözleşmesinin noter onaylı örneği,
  4. Başvuru formuna şirket adına imza atan kişi veya kişilerin yetkili olduğunu gösteren şirket imza sirkülerinin noter onaylı örneği.

“Gelir İdaresi Başkanlığı Ek Hizmet Binası Yeni Ziraat Mahallesi Etlik Cad. No:16 06110 Dışkapı / ANKARA“ adresine posta yoluyla gönderilmelidir.

NOT: Bu bilgi Gelir İdaresi Başkanlığı Forum sitesinden alınmış olup ayrıca Kamu SM(444 5 576) üzerinden telefonda teyid edilmiştir. http://forum.efatura.gov.tr/view.php?id=25572

İlgili konular